Aktualności

Rocznica piątej „gwiazdki”

Dokładnie 81 lat temu Ruch Wielkie Hajduki pokonał na wyjeździe Śmigłego Wilno 4:2 i zapewnił sobie 5. tytuł Mistrza Polski, stając się najbardziej utytułowanym klubem w kraju!

Bilety na deRby!

Ruszyła sprzedaż wejściówek na derbowy mecz z Polonią Bytom. Zapraszamy do Strefy Kibica oraz do internetowego systemu sprzedaży.

Urodziny Dariusza Fornalaka

54 lata kończy dziś Dariusz Fornalak, były piłkarz i szkoleniowiec Ruchu, który z „Niebieskimi” zdobywał tytuł Mistrza Polski oraz krajowy puchar.

U’16: Gol Lippa w reprezentacji!

Reprezentacja Polski do lat 16 przegrała w meczu towarzyskim z Irlandią Północną 1:2. W zespole biało-czerwonych zagrał zawodnik Akademii Piłkarskiej Ruchu Mateusz Lipp, który wpisał się na listę strzelców.

Skrót meczu ze „Zdzichami” [WIDEO]

W sobotnim spotkaniu z Ruchem Zdzieszowice nie brakowało emocji aż do końcowego gwizdka. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

Zmarł Eugeniusz Kulik

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Eugeniusza Kulika, byłego piłkarza Ruchu, Mistrza Polski z 1968 r. Miał 75 lat.

LWJS: Wygrana z UKS-em

Nasi juniorzy starsi pokonali UKS Ruch Chorzów 2:0 w meczu 10. kolejki I ligi wojewódzkiej.

Stałem ze łzami w oczach

– Zadebiutować w pierwszej drużynie przed taka publicznością było moim marzeniem od dziecka – nie kryl wzruszenia po meczu 17-letni bramkarz Ruchu Tomasz Nowak, który zaliczył dziś ligowy debiut w barwach „Niebieskich”.

Walka i charakter

– Kibice bardzo nas zmotywowali – przyznają zgodnie strzelcy bramek dla „Niebieskich” w meczu z Ruchem Zdzieszowice, Mateusz Lechowicz i Mateusz Bartolewski.

Pomoc kibiców jest nieoceniona

– Trybuny potrafią wykrzesać z nas dodatkową energię – podkreślał Tomasz Podgórski po remisie z Ruchem Zdzieszowice.