Aktualności

Bilans gier z Zagłębiem

Po blisko 11 latach przerwy „Niebiescy” znów będą gościć przy Cichej Zagłębie Sosnowiec. Bilans dotychczasowych spotkań przemawia za Ruchem.

Zbiórka na działalność świetlicy!

Podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec na stadionie przy Cichej odbędzie się druga zbiórka funduszy na dalszą działalność świetlicy dla dzieci i młodzieży prowadzonej przez Fundację Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II z siedzibą w Świętochłowicach.

Instrukcje od Grabary

– Najskrytsze marzenie to mistrzostwo Polski. Najbliższe? Nawet nie chcę za głośno o tym mówić, ale chciałoby się, by nadal była tu pierwsza liga… A jeśli nie, to chcę pomóc w jak najszybszym odbudowaniu się. Bo wiadomo, że miejsce Ruchu jest w ekstraklasie! – podkreśla młody obrońca „Niebieskich” Dominik Małkowski w rozmowie z Maciejem Grygierczykiem na łamach „Sportu”.

Kwiatkowski arbitrem meczu z Zagłębiem

Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło obsadę 33. kolejki Nice 1 Ligi. Zaplanowane na niedzielę spotkanie pomiędzy Ruchem a Zagłębiem Sosnowiec poprowadzi Tomasz Kwiatkowski.

Umowa z inżynierem kontraktu podpisana

W siedzibie Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie podpisana została umowa z inżynierem kontraktu dla przebudowy stadionu przy Cichej.

Mógł wyjechać do Bochum, ale zotał w Chorzowie

Młodzi piłkarze Ruchu walczą o awans do fazy finałowej Centralnej Ligi Juniorów U'17. Jednym z wyróżniających się graczy „Niebieskich” jest Jakub Nowak, którym zimą interesował się VfL Bochum. Z młodym pomocnikiem porozmawiał Jacek Sroka z „Dziennika Zachodniego”.

„Niebiescy” stracili wiernego Kibica

Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość, że w wieku 64 lat zmarł Andrzej Juny, wielki kibic Ruchu i kolekcjoner „Niebieskich” pamiątek.

Mija 79 lat od debiutu legendarnej „Omegi”!

21 maja 1939 r. podczas meczu Ruchu z Union Touring Łódź na stadionie przy Cichej po raz pierwszy uruchomiono słynny zegar „Omega”, który odmierza czas na chorzowskim obiekcie.

Za nami V Memoriał im. Jerzego Wyrobka

Na „Kresach” reprezentacje śląskich podokręgów piłki nożnej rywalizowały w V Memoriale wybitnego piłkarza i trenera Ruchu, Jerzego Wyrobka.

Mecz z Zagłębiem w Polsacie Sport Extra

Ustalono plan transmisji meczów 33. kolejki Nice 1 Ligi. Telewizja Polsat będzie gościć na stadionie przy Cichej.