„Polecam każdemu, fajne uczucie!”

W tym roku zaoferowaliśmy karnetowiczom posiadającym największy rabat z tytułu programu lojalnościowego możliwość rezygnacji ze zniżki w zamian za udział w konkursie „Wspieram Ruch”. Porozmawialiśmy z jednym z pierwszych uczestników zabawy, Danielem z Rudy Śląskiej.

Daniel, od kiedy „chodzisz na Ruch”?

Po raz pierwszy pojawiłem się na Cichej w 2000 roku, na mecz zabrał mnie tata. Na początku bywałem na kilku spotkaniach w sezonie. Stałym bywalcem zostałem mniej więcej wtedy, gdy Ruch spadł do II ligi w 2003 r. Byłem już trochę starszy i rodzice zaczęli się zgadzać na moje samodzielne wypady.

A od kiedy należysz do grona karnetowiczów?

To już jakieś 6-7 lat. Pierwszy karnet kupiłem, gdy jeszcze nie powstał program lojalnościowy. Później już automatycznie zostałem jego członkiem.

Dlaczego w tym roku zrezygnowałeś ze zniżki? Skusiły Cię atrakcyjne nagrody w konkursie?

Udział w konkursie traktuję jako pewną ciekawostkę. Nagrody rzeczywiście są atrakcyjne, ale kierowało mną zupełnie coś innego. Wiosną, gdy Ruch walczył o utrzymanie w ekstraklasie, a następnie z niej spadł, toczyłem wiele rozmów ze znajomymi, którzy również są kibicami. Bolały nas kolejne doniesienia o problemach finansowych i organizacyjnych. Taki klub nie zasługuje na to, by drżeć o swój byt. Piłka to jednak dzisiaj biznes, by funkcjonować i grać na odpowiednim poziomie potrzebna jest kasa. Można powiedzieć, że każdy z kibiców, który kupuje karnet czy bilet na mecz, dokłada się do tego interesu. Inna sprawa, że klub powinien osiągać dużo wyższe przychody ze sprzedaży wejściówek. W ostatnich latach ceny biletów i karnetów na Ruch były jednymi z najniższych w lidze, a przy programie lojalnościowym te ceny stawały się wręcz śmieszne, jak na taki klub. Zawsze fajnie, gdy można coś dostać taniej, ale w kontekście Ruchu nie powinno to być najważniejsze, nie należy traktować tego jak zakupu biletu do kina, czy zakupów w galerii. Ruch to przecież wartość, tradycja, część życia każdego z nas, kibiców. Myślę, że warto sobie odmówić kilku przyjemności, by wesprzeć klub i pomóc mu wrócić tam, gdzie jego miejsce.

Podobnie jak Ty, myśli coraz więcej kibiców. Dostrzegamy to obserwując wzrost liczby uczestników naszego konkursu.

Moje podejście nie jest wyjątkowe. Podobnie myśli wielu moich bliższych i dalszych znajomych. Widzę, że ta świadomość wśród fanów „Niebieskich” jest coraz większa. Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na dodatkowy wydatek ze względu na sytuację finansową i rozumiem to, ale wielu zrobiło tak jak ja. Polecam to każdemu, naprawdę fajne uczucie!

 

Więcej o konkursie „Wspieram Ruch” znajdziecie TUTAJ.

 


Data dodania: 2017-07-25