Remis w Siedlcach

W zaległym meczu 18. kolejki eWinner II ligi „Niebiescy” zremisowali na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1:1 i wrócili na 2. miejsce w tabeli.

W porównaniu do spotkania z Motorem Lublin trener Jarosław Skrobacz dokonał aż czterech roszad w wyjściowym składzie – to najbardziej radyklane zmiany w tym sezonie. Na ławce zasiedli Łukasz Janoszka, Daniel Szczepan i Przemysław Szkatuła, a z powodu kontuzji zabrakło Tomasza Neugebauera. Po raz pierwszy w trwającej kampanii szanse gry od pierwszej minuty otrzymali Patryk Sikora i Jakub Nowak.

„Niebiescy” od pierwszej minuty przejęli inicjatywę, a już w 6. minucie stworzyli pierwszą okazję, kiedy w bramkarza trafił Damian Kowalczyk. Gra była wyrównana, obie strony szukały sposobu na przechytrzenie defensywy rywali i obie miały swoje okazje. W 28. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego próbował były gracz Ruchu, Miłosz Przybecki. W odpowiedzi akcja Pogoni zakończyła się strzałem tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Jakuba Bieleckiego. Na przerwę obie drużyny zeszły przy bezbramkowym remisie.

Na drugą część obie ekipy wyszły bez zmian w składzie. Gra wciąż jednak była wyrównana. Obie drużyny szukały swoich szans, głównie w stałych fragmentach gry, ale niewiele z tego wynikało. Sztab szkoleniowy Ruchu, by rozruszać ofensywę chorzowian, posłał do boju Janoszkę i Szczepana. Z dogodnych okazji warto odnotować strzał Tomasza Foszmańczyka z 69. minuty, z którym poradził sobie golkiper Pogoni, Bartosz Klebaniuk. Chwilę później uderzał Michał Mokrzycki, ale również bez powodzenia. Jeden z nielicznych ataków gospodarzy zakończył się golem. Do piłki dośrodkowanej z prawej strony doszedł Maciej Górski i pokonał Bieleckiego. W 83. minucie „Niebiescy” umieścili piłkę w bramce, ale gol nie został uznany przez sędziów, którzy zasygnalizowany pozycję spaloną. Chwilę później wątpliwości już nie było, gdy do siatki gospodarzy trafił Michał Mokrzycki.

Ruch do końca walczył o zwycięską bramkę, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem, który pozwolił „Niebieskim” powrócić na pozycję wicelidera eWinner II ligi. W najbliższą niedzielę Ruch zakończy tegoroczne zmagania ligowe wyjazdową potyczką z GKS Bełchatów.

Zachęcamy do odsłuchania naszej relacji radiowej (poniższe okno).

Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:1 (0:0)

1:0 Maciej Górski, 74 min.
1:1 Michał Mokrzycki, 87 min.

Pogoń: Klebaniuk – Preuss, Wichtowski, Majewski, Kołoczek – Piotrowski, Lopes (87 kobiałka) – Przybecki, Kozłowski (63 Rymek), Demianiuk – Górski; trener: Damian Guzek.
Rezerwowi: Misztal, Visnakovs, Misiak, Nojszewski.

Ruch: Bielecki – Będzieszak, Nawrocki, Kulejewski – Kwaśniewski (60 Janoszka), Mokrzycki, Sikora (81 Siwek), Wójtowicz (88 Szkatuła) – J. Nowak, Foszmańczyk – Kowalczyk (60 Szczapan); trener: Jarosław Skrobacz.
Rezerwowi: Styrczula, Wacławski, Kowalski, Wyroba, Żagiel.

Żółte kartki: Majewski, Piotrowski, Przybecki, Kobiałka – Foszmańczyk, Będzieszak.
Czerwona kartka: Mateusz Piotrowski, za drugą żółtą, 86 min.