W piątek startuje turniej Gerarda Cieślika!

W piątkowy poranek na obiektach chorzowskiego MORiS-u do walki o puchar Legendy Ruchu Gerarda Cieślika ruszą 32 zespoły z całej Polski. Rywalizacja 12-latków potrwa do niedzieli.

W ostatnich latach odbyło się wiele turniejów i benefisów poświęconych legendarnemu zawodnikowi Ruchu. Jednak ten, który rozpocznie się w piątek będzie wyjątkowy. – Gdy myślimy o Panu Gerardzie musimy myśleć w kategoriach „NAJ”. Dlatego naszym celem jest zorganizować najlepszy turniej piłkarski i w ten sposób oddać hołd temu wybitnemu piłkarzowi, a także niezwykłemu człowiekowi – mówił Tomasz Zabielski, pomysłodawca Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Gerarda Cieślika.

W piątek do rywalizacji staną 32 zespoły z roczników 2007 i młodszych podzielonych na osiem grup. W turnieju wystąpią drużyny Akademii Piłkarskiej Ruchu i UKS-u. Rozgrywki będą się toczyć równolegle na Kresach oraz na bocznym boisku stadionu przy Cichej. Ponadto na Kresach powstanie strefa kibica z wieloma atrakcjami dla dzieci i młodzieży. Początek turnieju zaplanowano na godz. 9:30, a pierwszy dzień rywalizacji zakończy się o godz. 14:00. Serdecznie zachęcamy do przybycia, zabawy i kibicowania młodym adeptom futbolu.

Wkrótce opublikujemy szczegółowy harmonogram meczów turnieju.

Data dodania: 2019-09-11