Bereta: Byłem pod wrażeniem

– Nie mamy wielkich wzmocnień, finansów nie ma za dużo, więc musimy nadrabiać czymś innym i to będzie trening – podkreśla trener „Niebieskich” Łukasz Bereta.

Jakie emocje towarzyszyły oficjalnemu debiutowi na ławce trenerskiej Ruchu?

Nie czułem żadnej presji związanej z tym, że był to mój pierwszy mecz. Oczywiście później ten debiut na pewno długo będzie się pamiętać. Jeśli tak się zakończył, to tym bardziej będę go pamiętać bardzo długo i mile wspominać.

Wystarczył jeden mecz na ławce, by kibice skandowali nazwisko nowego trenera.

Zrobiło to na mnie duże wrażenie, nawet nie myślałem, że może do czegoś takiego dojść.

Kibice chyba mocno Wam pomogli w tym zwycięstwie…

Jeśli jest 1:0, a kibice cały czas dopingują drużynę, to na pewno dodaje to sił w nogach i ten mental jest poprawiony, bo każdy zawodnik wtedy da z siebie więcej. Jeszcze była taka pogoda, że nie było łatwo, bo można powiedzieć upalnie, duszno na sztucznej trawie, więc to tym bardziej jeszcze biło w nogi.

Jak ważne dla drużyny było to zwycięstwo pod względem mentalnym?

Myślę, że będzie to bardzo pozytywny impuls do tego, aby ta drużyna się zgrała. Bo nawet w tym meczu nie graliśmy najgorzej, ale brakowało takiej czasem kropki nad „i”, jakiegoś dokładnego podania czy jakiegoś zawodnika, który by wziął ciężar gry na siebie, minął kogoś jeden na jeden i strzelił po prostu tę bramkę. Widać było, że po tym golu już dużo lepiej wyglądaliśmy. Te bramki nam bardzo dużo dają w strefie mentalnej zawodnika. Zwłaszcza ta pierwsza dodała nam skrzydeł o poszliśmy za ciosem.

Przed  nami jeszcze 9 dni przygotowań do startu ligi? Możemy liczyć, że „Niebiescy” będą wyglądać jeszcze lepiej?

Liczę, że cały czas będziemy się zgrywać. Odeszło od nas czternastu zawodników odeszło, więc teoretycznie mamy słabszy skład niż w II lidze. W ich miejsce pozyskaliśmy piłkarzy, którzy są w większości zawodnikami naszej Akademii i oni potrzebują czasu na stabilizację, na wejście w tę seniorską piłkę.

W dalszym ciągu poszukujemy wzmocnień?

Chciałbym jeszcze dwóch zawodników, ale tylko i wyłącznie takich, którzy podniosą wartość tej drużyny. W przeciwnym razie będzie wyciągać chłopaków z naszej Akademii i promować swoją młodzież. Czekamy, aż kilku zawodników podpisze kontrakty, jesteśmy blisko. Poza nimi chcielibyśmy jeszcze pozyskać 1-2 graczy.

Jak wygląda drużyna pod względem fizycznym?

Mogę powiedzieć, że zawodnicy cały czas narzekają, że za ciężko trenujemy i że są zajechani, ale myślę, że dzisiaj sami też będą mieli taką odpowiedź, że tylko taką drogą możemy zrobić jakiś wynik. Nie mamy wielkich wzmocnień z nazwiskami, tych finansów nie ma za dużo, więc po prostu musimy nadrabiać czymś innym i to będzie trening. Mam nadzieję, że tak będzie tak w każdym meczu.

 

Data dodania: 2019-08-08