„Zna się na swojej robocie”

Zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Łukasza Michalskiego dla portalu SportŚląski.pl, w którym przedstawiona została sylwetka Łukasza Berety. Postać nowego trenera Ruchu opisują m.in. jego byli współpracownicy.

(…)

– Treningi zawsze były u niego ciekawe i urozmaicone. Zawsze był jakiś element rywalizacji, potrafił prowadzić zajęcia tak, by te sprawiały przyjemność. To prawda, że ma ciekawy warsztat. Sporo zresztą widział jeżdżąc na różne staże – opowiada Michał Biskup. – Robił nam testy, sporo było pokazów na monitorach, różnych nowinek. Wiadomo, że dla młodych to może nie są jakieś nowości, ale było widać, że ma pomysły. Ma też swoją szkółkę, pracuje z młodzieżą, wiem że tam też lubi eksperymentować. Wyniki mieliśmy dobre, treningi bardzo mi się podobały – mówi z kolei ligowy weteran, Tomasz Kasprzyk.

Co jeszcze byli podopieczni doceniali u Berety? – Potrafił rozmawiać z zawodnikami. Większość z nas pracuje, więc umiał wyczuć kiedy trzeba być wyrozumiałym i nie patrzył krzywo gdy ktoś był zmęczony, nie robił pod górkę, tylko starał się pogadać i pomóc – docenia zawodnik Gwarka. – Ma charyzmę i charakter, na sto procent nie jest osobą, która da sobie wejść na głowę. Co jeszcze jest jego zaletą? Myślę, że szczerość. Mówił wprost, nie było żadnych „słabych” sytuacji. Zawsze przedstawiał sprawę otwarcie i zawsze z optymizmem. Bardzo mi się to podobało – wspomina zaś kapitan Szczakowianki. Inne walory dostrzega prezes Zdrzałek. – Ma nosa do zawodników. Zimą dokonaliśmy dobrych wzmocnień, a to on potrafił wskazać ludzi, którzy nie kosztowali dużo a warto było zwrócić uwagę. Z okręgówki sprowadziliśmy na przykład gracza, który grał u nas niemal za darmo, a szybko wyrósł na kluczową postać na boisku imponując świetnym charakterem i nieustępliwością – mówi nam sternik Gwarka. Słowa prezesa IV-ligowca powinny cieszyć sympatyków „Niebieskich”, pomysł jaki ma bowiem realizować przy Cichej nowy trener Ruchu powinien się opierać właśnie na odpowiednim „przeglądzie” kadr w regionie.

(…)

Całość TUTAJ.

 

 

 

 

 

Data dodania: 2019-06-19