Plan przygotowań do rundy wiosennej

Poznaliśmy szczegóły zimowego okresu przygotowawczego drużyny Ruchu. „Niebieskich” czeka pracowita zima. Przy Cichej zaplanowano dwa zgrupowania oraz serię gier kontrolnych.

Po sobotnim sparingu ze Stalą Brzeg (1:0) piłkarze Ruchu udali się na świąteczno-noworoczne urlopy. W ich trakcie nie będą jednak wyłącznie wypoczywać. Zawodnicy otrzymali od sztabu szkoleniowego rozpiski treningowe. Tuż po świętach planowane są również indywidualne zajęcia w chorzowskiej hali MORiS. „Niebiescy” spotkają się w komplecie już w nowym roku. Pierwszy wspólny trening zaplanowano na 7 stycznia. Przez pierwsze dwa tygodnie podopieczni trenera Marka Wleciałowskiego będą pracować w Chorzowie. Zaplanowano zajęcia w hali, siłowni oraz na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Zawodnicy przejdą również badania. Pierwszy etap przygotowań zwieńczy sparing z trzecioligowym Ruchem Radzionków.

Następnie drużyna wyjedzie na sześciodniowe zgrupowanie do Kamienia, które zakończy się grą kontrolną z liderem czwartej grupy III ligi, Hutnikiem Kraków. Po powrocie z Rybnika – na przełomie stycznia i lutego – „Niebiescy” znów będą pracować na własnych obiektach oraz rozegrają dwa kolejne sparingi, m.in. z GKS Tychy.

W dniach 11-16 lutego odbędzie się drugie zimowe zgrupowanie. Chorzowianie będą szlifować formę w Uniejowie położonym ok. 50 kilometrów od Łodzi. Nasza drużyna zmierzy się tam z trzecioligowcami – Polonią Warszawa i Pelikanem Łowicz.

Ostatnie dwa tygodnie przygotowań „Niebiescy” spędzą u siebie. Próbą generalną przed startem rundy wiosennej będzie sparing z liderem trzeciej grupy III ligi, Górnikiem Polkowice. Pierwszy mecz o punkty w 2019 r. nasz zespół rozegra w pierwszy weekend marca. Chorzowianie zmierzą się wówczas na wyjeździe z GKS Bełchatów.

 

Plan przygotowań Ruchu do rundy wiosennej:

7-19 stycznia – treningi na własnych obiektach

  • 9 stycznia – badania
  • 19 stycznia – sparing z Ruchem Radzionków (Kresy)

21-26 stycznia – zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu

  • 26 stycznia – sparing z Hutnikiem Kraków (Kamień)

28 stycznia-9 lutego – treningi na własnych obiektach

  • 2 lutego – sparing (rywal do ustalenia)
  • 9 lutego – sparing z GKS Tychy (w Tychach)

11- 16 lutego – zgrupowanie w Uniejowie

  • 13 lutego – sparing z Polonią Warszawa (Uniejów)
  • 16 lutego – sparing z Pelikanem Łowicz (Uniejów)

18 lutego-1 marca – treningi na własnych obiektach

  • 19 lutego – badania
  • 23 lutego – sparing z Górnikiem Polkowice (Cicha 6)

2/3 marca – mecz 22. kolejki II ligi: GKS Bełchatów – Ruch

 

 

 

 

Data dodania: 2018-12-11