Aktualności

Nastawiamy się na zwycięstwo

Trzy pytania do pomocnika Ruchu, Mateusza Duchowskiego.

„Najważniejsze derby”

– Fajnie będzie spotkać się z chłopakami, z którymi współdzieliłem szatnie – mówi przed sobotnimi derbami Paweł Mandrysz, pomocnik ROW-u Rybnik, były gracz Ruchu.

„Niebiescy” w drużynie wszechczasów? Głosujemy! [WIDEO]

Polski Związek Piłki Nożnej zorganizował plebiscyt na reprezentację 100-lecia. Wśród nominowanych znalazło się aż sześciu legendarnych piłkarzy Ruchu! Zachęcamy do głosowania!

„Każdy z nas musi zacząć odbudowywać tę markę”

– Trzeba pójść w górę tabeli. Myślę, że na to zasługujemy – mówi trener Łukasz Bereta w rozmowie z Maciejem Grygierczykiem dla „Sportu”.

Tak było wiosną [WIDEO]

„Niebiescy” zagrają w sobotę w Rybniku. Poprzednie spotkanie z ROW-em kończyli w bardzo dobrych nastrojach.

Akredytacje na deRby

Dziennikarzy i przedstawicieli mediów informujemy, że ruszył proces akredytacyjny na mecz 13. kolejki III ligi pomiędzy Ruchem a Polonią Bytom.

O Ruchu i stadionie

Prezentujemy zapis konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w Urzędzie Miasta Chorzów z udziałem prezydenta Andrzeja Kotali, skarbnika miasta Małgorzaty Kern i prezesa Ruchu Seweryna Siemianowskiego.

Wspomnienie Edmunda Giemsy

Gdy mówi się o przedwojennej historii Ruchu, najczęściej wymieniane nazwiska to oczywiście Wilimowski, Peterek i Wodarz. Innym asem genialnej drużyny z lat 30., dziś nieco zapomnianym, był Edmund Giemsa. Poznajcie historię „Wójta”, który przyszedł na świat dokładnie 107 lat temu.

U’16: „Niebiescy” zagrali z Irlandią Północną

Reprezentacja Polski do lat 16 pokonała 1:0 Irlandię Północną w meczu towarzyskim rozegranym w Belfaście. W zespole biało-czerwonych wystąpili Mateusz Lipp i Piotr Starzyński z Akademii Piłkarskiej Ruchu.

Kulisy meczu ze „Zdzichami” [WIDEO]

Co działo się za kulisami spotkania z Ruchem Zdzieszowice? Zapraszamy do oglądania!